JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

VÝCHOVA ÚSPĚŠNÝCH DĚTÍ NENÍ VĚCÍ NÁHODY!

Praha, 19. února 2014 - Nakladatelství Edika vydalo ambiciózní a nepostradatelnou knihu každého rodiče Jak mít úspěšné dítě. Spisovatel a novinář Paul Tought v knize pátrá po skutečných důvodech úspěchu. Klade si provokativní otázky a brilantně na ně odpovídá za pomoci nejnovějších vědeckých a psychologických poznatků. Paul Tought pozoroval desítky let děti přímo v rodinách, ve školách a sbíral jejich příběhy, srovnával je a vyhodnocoval. Kniha se stala bestsellerem a jedním z nejprodávanějších non-fiction titulů roku 2013 v USA, kde se jí prodalo 350 tisíc kusů. Práva na vydání knihy byla úspěšně prodána do 25 zemí.

  Kniha Jak mít úspěšné dítě je zásadním příspěvkem do debaty, jak by mělo současné vzdělávání dětí vypadat. Doporučuje ji i přední český psycholog PhDr. Vojtěch Černý, Ph.D.: „Knihu předchází pověst novátorského bestselleru. Autor ukazuje, jaký význam pro budoucnost člověka má jeho charakter a jak důležitá je dobrá vazba s pečující osobou v raném dětství. Velký přínos knihy spatřuji mimo jiné v tom, že pasáže o výzkumech patří k částem, které knihu nejen odborně obohacují, ale činí ji zároveň téměř dobrodružnou a čtivě šťavnatou."   Paul Tough v knize interpretuje jazykem srozumitelným každému rodiči nejnovější poznatky vývojové psychologie, neurovědy, výzkumů dětského mozku i vlastní pozorování. Na příkladech desítek osobitých příběhů různých dětí odkrývá taje lidského charakteru a nachází překvapivé a důležité momenty v tom, jak rodiče pomáhají nebo škodí budoucímu úspěchu svých dětí.   „Jednotlivé kapitoly jsou neuvěřitelně čtivé, vycházejí ze skutečných dětských příběhů a odkrývají důvody, proč některé děti, od kterých se to očekávalo, selhaly, a u některých tomu bylo zcela opačně. Autor poukazuje také na to, jak je důležité ve výchově předvídat, být připraven na různé situace, nebát se hledat a projevit svou jedinečnost," uvedl Ondřej Jirásek, šéfredaktor nakladatelství Edika.