JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Novinky u nakladatelství Albatros

Deník malého poseroutky 8 - Fakt smůla Jeff Kinney
Pro čtenáře od 10 let
Počet stran: 224
Doporučená cena: 229
Gregu Heffleymu ujíždí půda pod nohama. Jeho nejlepší kamarád Rowley Jefferson se na něj vybodnul a najít si nové kamarády bude fakt fuška. Aby obrátil štěstí na svou stranu, Greg se rozhodne, že zariskuje a nechá svá rozhodnutí na náhodě. Bude mít kliku, nebo se mu smůla bude lepit na paty až do konce života?
První stříbrná kniha snů
Kerstin Gierová

Pro čtenáře od 12 let
Počet stran: 352
Doporučená cena: 299
Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou... sny Liv Silberové jsou poslední dobou opravdu strašidelné. Ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci je to, že někteří o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat...

Potrhaná křídla
Ruta Sepetysová 

Pro čtenáře od 15 let
Počet stran: 296
Doporučená cena: 249

New Orleans padesátých let - zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody" s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se ji snaží stáhnout dolů?

Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2

Stanislava Jarolímková

Pro čtenáře od 10 let
Počet stran: 272
Doporučená cena: 249

Volné pokračování knih Co v učebnicích nebývá a Co možná nevíte o životě našich předků opět přináší mnoho zajímavostí, které se do učebnic dějepisu nevešly, ale které dokreslují a přibližují život našich předků.

Cesty ke čtenářství + DVD

Vyprávějte si s námi!

Květuše Lepilová

 Obor: Výchova a pedagogika

Počet stran: 176

Doporučená cena: 269 Kč 

Publikace je určena studujícím středních pedagogických škol, oboru učitelství na mateřských školách na PdF, učitelů MŠ i ZŠ a rodičům. Autorka předává svoje cenné zkušenosti a doporučení pro podnícení zájmu dětí o čtení a při prohloubení čtenářských dovedností dětí. Důležitou součástí knihy je DVD, na němž je zachycen ojedinělý dokument o čtenářském vývoji devíti dětí od 3 do 21 let.

Pán vzduchu

Ondřej Neff

Ilustrace: Milan Fibiger
Pro čtenáře od 9 let
Počet stran: 280
Doporučená cena: 349
Nakladatelství: Albatros

První část třísvazkového cyklu přivádí diplomata Mauklera a detektiva Fixe na stopu ďábelského spiknutí, chystaného nejbohatším mužem světa Virgilem Adrianem. Tento dědic Ocelového města by rád hrál roli spasitele světa, avšak zkušené pátrače nedokáže oklamat. Trilogií Tajemství pěti světadílů vrcholí ediční řada Jules Verne - Knihovna 21. století. Ondřej Neff tak uskutečnil dávný záměr Julese Verna napsat román, kde by se setkaly všechny jeho známé postavy.

Muž z hodin
Vratislav Maňák

Ilustrace: Juraj Horváth
Pro čtenáře od 8 let
Počet stran: 80
Doporučená cena: 199
Nakladatelství: Albatros

STEAMPUNK PRO DĚTI OD DRŽITELE CENY JIŘÍHO ORTENA. Věděli jste, že se na podzim mění čas kvůli krádeži hodinové ručičky? A že se vše stalo na jednom českém nádraží? Vypravte se s osmiletou Lenkou a hodinářem Weissem zmizelé ručičce na stopu. Držitel Ceny Jiřího Ortena Vratislav Maňák nabízí jeden z prvních českých příspěvků k žánru steampunk, který znáte například od režiséra Tima Burtona.

Tajemství staré bambitky

Ivo Macharáček, Evžen Gogela

Ilustrace: Jitka Němečková
Pro čtenáře od 6 let
Počet stran: 128
Doporučená cena: 299
edice ČT

Televizní pohádka o zamilovaném princi Tomáši Klusovi, který si lásku prosté dívky, ožívá na knižních stránkách! Co se stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík? Živit se poctivě vyžaduje velkou dávku odvahy, to zjistil exloupežník Karaba, toho času hrnčíř. Pohádka se sice odehrává ve světě vpravdě pohádkovém, ale odkazů na nešvary současné doby je v ní dost!