JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Společnost SPAR ČOS připomíná Mezinárodní den mléka

SPAR ČOS u příležitosti Mezinárodního dne mléka upozorňuje na význam mléčných výrobků

  Mezinárodní den mléka připadá na 27. května 2014. Mléko je bezesporu nepostradatelnou součástí jídelníčku. Není proto od věci, že právě mléku je věnován jeden kalendářní den v roce. Ten má nejširší veřejnosti připomenout význam mléka pro lidské zdraví. SPAR ČOS se letos připojuje a s ohledem na charakter tohoto svátku vyzdvihuje produkt „mléko", které je zastoupeno v portfoliu značek SPAR,  S-BUDGET či řadě SPAR free from určené pro zákazníky se speciálními stravovacími potřebami.  
 
„Mléko je jednou z nejvíce komplexních potravin, avšak vlivem trendu, který podléhá fast foodům a preferencí jiných typů nápojů, současný příjem mléka klesá," říká Karl Bumberger, jednatel společnosti SPAR ČOS. „Z toho důvodu považujeme za vhodné připomenout širší veřejnosti  a koncovému spotřebiteli v rámci Mezinárodního dne mléka nezanedbatelný význam mléka pro lidské zdraví. V našich prodejnách si zákazníci mohou vybrat z široké nabídky produktů od českých výrobců a zpracovatelů mléka.  Výrobky SPAR free from nabízí zákazníkům vhodnou alternativu vůči stávajícím značkovým potravinám zaměřeným na problematiku intolerance na laktózu, dodává Karl Bumberger.   

Od roku 1957 slaví světová mlékařská veřejnost v měsíci květnu „Mezinárodní den mléka". Ten mohou všichni vyznavatelé kvalitního            a lahodného mléka oslavit se společností SPAR ČOS. Pod značkami SPAR - značka kvality společnost nabízí Spar mléko 1,5% UHT, 3,5% UHT či Spar čerstvé mléko 1,5% po 1 litru. Jedná se o výhradně český výrobek Mlékárny Hlinsko. Mléko je od českých farmářů ze svozových míst Vysočiny, jejíž čistá příroda mu dodává lahodnou chuť. V Hlinsku je následně kontrolováno dle nejvyšších norem a kvality.

  Vlastní značka S-BUDGET, jež kombinuje obvyklou vynikající kvalitu SPAR produktů s jedinečně nízkou cenou nabízí mléko s 0,5% UHT 1l.  

Společnost SPAR uvedla na trh jako první obchodní řetězec vlastní ucelenou řadu produktů SPAR free from, která je určena zákazníkům  s alergií na kravské mléko a pšeničnou mouku. Laktózová intolerance je způsobena nedostatkem enzymu laktázy, enzymu nutnému k trávení, k hydrolýze mléčného disacharidu laktózy na monosacharidy galaktózu a glukózu. Nestrávená laktóza se dostává do tlustého střeva, kde ji bakterie přemění na CO2, H2, a H2O. Klinicky se laktózová intolerance projeví křečovitou bolestí břicha, průjmem a plynatostí. SPAR Free from mléko 1,5 % 1l eliminuje tuto intolerantní látku a zároveň obsahuje nezbytné živiny.   Mezinárodní den mléka má za úkol připomenout, že mléko a mléčné výrobky jsou cenným zdrojem vápníku. Obsahují celou řadu živin, které jsou důležité pro všechny věkové skupiny. Organismu dodávají bílkoviny, tuky, uhlohydráty, vitaminy, minerály a jsou i skvělým zdrojem hydratace organismu.  

Více informací: www.interspar.cz