JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Vyšlo v říjnu v nakladatelství AlbatrosMediaLabyrinty světa

Václav Cílek

Ilustrace: Kolektiv autorů (Pavel Čech, Iku Dekune, Matěj Forman, Renáta Fučíková, Jan Hísek, Michaela Kukovičová, Galina Miklínová, Markéta Prachatická, Petr Sís, Chrudoš Valoušek, Martin Velíšek a Jiří Votruba)

Pro čtenáře od 10 let

Počet stran: 68

Doporučená cena: 289

Labyrinty světa jsou neobvyklou dárkovou knihou s originální představou labyrintů od našich významných výtvarníků. Čtenář má možnost prstem či ve fantazii procházet a proplouvat jedinečnými dvoustrannými ilustracemi, anebo se začíst do zasvěceného průvodního textu Václava Cílka, který je fenoménem labyrintů fascinován již dlouhá léta.   A současný svět jako by se k principu labyrintů znovu vracel. Úvodní slova zamyšlení nad tajemstvím labyrintů od Václava Cílka nechť jsou pozváním k četbě a prohlížení této výjimečné knihy. Jsou též neotřelým vysvětlením, jaký je rozdíl mezi bludištěm a labyrintem: „Bludiště je hrozné místo podobné vězení, kde se člověk může navždy ztratit. Bludištěm se bloudí, labyrintem se prochází. Labyrint nás neočekávaným způsobem vede do skoro zapomenutého středu světa anebo možná vlastní bytosti."    

Anton a Jonatán

Jostein Gaarder    

Ilustrace: Akin Düzakin

Obor: Beletrie pro děti

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 56

Doporučená cena: 189

Anton je plyšový medvídek, který vzpomíná, jak ho kluk Jonatán vozil s sebou na kole a ukazoval mu svět. Pak ale Jonatána srazilo auto a Anton zůstal sám. Zajímavě působí pozorování z perspektivy neživé hračky, která uvažuje typickým gaarderovským způsobem o tajemství života a smrti. A jemná melancholie Düzakinových ilustrací tato témata dokonale doplňuje.    

Nádherné úterý

Daisy Mrázková  

Ilustrace: Daisy Mrázková

Pro čtenáře od 5 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 299 

Daisy Mrázková je významná česká výtvarnice, ilustrátorka a průkopnice bilderbuchu. Její knihy patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žánru u nás vzniklo.

Nádherné úterý vychází v nadstandardním technickém provedení a s doslovy Jiřího Machalického a Radka Malého.   „Když chceme, aby byl někdo ještě lepší, než je, udělejme mu radost, to je jednoduché." A tak se jedno nádherné úterý rozhodne být ještě nádhernější. Legendární autorka obrázkových knih Daisy Mrázková vypráví poetický příběh o tom, že příčina smutku jednoho člověka může být zdrojem radosti pro jiného.

Šmoulové - Další bezva hry Peyo    

Ilustrace: Peyo

Pro čtenáře od 5 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 89

Pojďte si hrát spolu se šmouly. V nové knize Šmoulové - Další bezva hry se můžete zapojit do spousty zábavných hříček, rébusů a úkolů.    

Vzhůru do Afriky

Helena Řezáčová    

Ilustrace: Rudolf Lukeš

Pro čtenáře od 5 let Počet stran: 52

Doporučená cena: 159 

Kniha pro děti vypráví příběh dvou bratrů, kteří se vydají na dobrodružný výlet do Afriky. Dětem se v jednotlivých kapitolách představují různá africká zvířata počínaje lvem a konče žirafou. Zvířata mají své specifické, často legrační vlastnosti, které bratři objevují, a učí se tak se zvířaty vycházet. Každá kapitola je doplněna o krátký dovětek - rady čtenářům, jak si naklonit africká zvířata a spřátelit se s nimi.  

Angry Birds Papírové hrátky s prasátky a ptáky

Kolektiv  

Pro čtenáře od 5 let

Počet stran: 32

Doporučená cena: 169 Kč

Stačí postupovat krok za krokem podle jednoduchých návodů a přehledných nákresů a sám si z barevných papírů, které jsou součástí knihy, vyrobíš třináct originálních modelů Reptáků. Zažiješ hezké chvíle při vytváření a navíc si pak se svými výtvory pěkně pohraješ.

Klárka v zahradě splněných přání

Jaroslava Černá  

Ilustrace: Jana Klvaňová

Pro čtenáře od 5 let

Počet stran: 160

Doporučená cena: 199 Kč  

Kniha pohádek pro zvídavé děti a jejich rodiče, kteří hledají cestu ke splnění svých snů a odhalení jednoduchých tajemství, která nás provázejí každodenním životem. Dokážete stejně jako Klárka nacházet kouzla v obyčejných věcech, které dospělí už vnímají jinak? Pojďme společně odhalovat tajemství, která si neseme v sobě.    

Horseland 12 - Divocí koně  

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 96

Doporučená cena: 149

Na ranči Horseland přibyl nový kůň, divoký mustang. Jmenuje se Poman a přivedli ho lesníci. Bailey bez přestávky trénuje s Aztékem v jízdárně. Chudák Azték je unavený a opakování stejných kroků už ho nebaví. Ve stáji se ale seznámí s Pomanem a dozví se, že v horách žije skupina divokých koní, kteří nemusí nikoho poslouchat. Azték tak zatouží po svobodě a uteče. Podaří se mu najít divoké koně?  

O botě, která si šlapala na jazyk

Pavel Žiška    

Ilustrace: Galina Miklínová

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 64

Doporučená cena: 199 

Děti se v knize seznámí s botou, která si stěžovala, že neustále zakopává a šlape si na jazyk. A víte, jak se šišlání nakonec odnaučí? Děti se dozví nejen to, ale také si přečtou příběhy o pavouku, který chtěl být nejlepší na světě, o starém komíně a o hluchém dědečkovi a jeho hrnečku a spoustu dalších vtipných příhod a básniček.  

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy

Astrid Lindgrenová    

Překlad: Vladimír Vimr

Ilustrace: Adolf Born

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 179 

Už jste to slyšeli? Pipi Dlouhá punčocha pořádá rozloučení s Vánocemi a všechny děti srdečně zve! Smrk je krásně nazdobený a hned vedle stojí domeček ze sněhu. Uvnitř už je spousta dětí, dortů a zábavy. Ale venku ještě někdo čeká... Nejlepší bude jít se tam honem podívat, protože všechno, co Pipi vymyslí, je chytré a báječné!    

LEGO® Friends Moje kabelka  

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 199 Kč  

Staň se expertkou na scrapbooking! Tato knížka, kterou můžeš nosit jako kabelku, není jen další vzpomínkové album nebo zápisníček, ale opravdový scrapbook, tedy knížka plná výstřižků, poznámek, koláží apod. Uvnitř kabelky najdeš vše, co budeš k zachycení těch nejkrásnějších okamžiků s kamarádkami potřebovat: samolepky, vzory, šablony, ozdobné doplňky, skicář a mnoho zajímavých a praktických tipů. S tím vším můžeš vytvářet úžasné kompozice nebo třeba módní ozdoby.    

Šla Nanynka do kapusty. Slovníček z básniček. Slovensko-český, česko-slovenský

Josef Majčák  

Ilustrace: Petra Řezníčková

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 64

Doporučená cena: 169 Kč

Knížka Šla Nanynka do kapusty vás zavede do imaginárního překladatelského kroužku českých i slovenských žáků základní školy. Malí překladatelé v 56 básničkách řeší záludnosti češtiny a slovenštiny a hledají vzájemné porozumění. Společně s nimi se zaberete do vtipných a veselých převodů 28 slovenských slov do češtiny a 28 českých slov do slovenštiny. Každá básnička je doprovázena ilustrací, podle které si děti probírané slovo snadno zapamatují. V závěru naleznete slovensko-český a česko-slovenský slovníček

Záplaťák Duch Groteskinu

Guy Bass  

Překlad: Martin Pokorný

Ilustrace: Pete Williamson

Pro čtenáře od 8 let

Počet stran: 208

Doporučená cena: 189

Třetí díl úspěšné série o Záplaťákovi a jeho stvořiteli, podivínskému profesorovi. V tomto dílu šílený profesor Erasmus svými děsivými experimenty probudil k životu něco opravdu hrůzostrašného. Podaří se Záplaťákovi přemoct zlého ducha, který nechce nic menšího než Záplaťákovo srdce?  

Roboti

Kathy Ceceri  

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 128

Doporučená cena: 199 Kč

Ponořte se do světa robotů a poznejte, z čeho se skládají, jak se pohybují, jak pracují, jak zjišťují, co se kolem nich děje, nebo jak myslí. Ve 20 zábavných projektech si postavíte své vlastní roboty a objevíte stroje budoucnosti. Činnosti popsané v této knize vám umožní používat své schopnosti a představivost a nacházet tvořivá řešení složitých problémů. A co je nejlepší - výsledkem vaší práce budou skvělé modely robotů, které budou opravdu fungovat!    

Zákon smečky (2) - Skrytý nepřítel

Erin Hunterová  

Překlad: Mirka Kopicová

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 224

Doporučená cena: 199

Samotář Štístko odvedl smečku vodítkových psů z trosek města do divočiny. Ani tam však nejsou v bezpečí. Řeky jsou kontaminované a čistou vodu v jezeře v horách hlídá smečka Divokých psů. Zdá se, že boj je nevyhnutelný.  

Čáry a tajemství

Ellie Boswellová    

Překlad: Pavla Kubešová

Ilustrace: Dodo Dobrík

Pro čtenáře od 10 let

Počet stran: 216

Doporučená cena: 199

Čarodějka Sophie a lovkyně čarodějek Katy jsou nejlepší kamarádky, přestože by se měly nesnášet. A společně nyní čelí novému problému - jak mají skrýt své schopnosti před ostatními na školním výletě, když se vše tak zamotává? To je přímo nadlidský úkol! S láskou jim ale žádná kouzla nepomůžou....


Ever After High - Pohádková kniha legend

Shannon Haleová    

Překlad: Ludmila Kosatíková

Pro čtenáře od 10 let

Počet stran: 256

Doporučená cena: 249

Na Den odkazu se všichni studenti Ever After High podepisují do Pohádkové knihy legend a zavazují se tak k tomu, že naplní své osudy a stanou se další generací Sněhurek, princů Charmingů a Zlých královen. Všichni věří, že odmítnutí podpisu znamená, že nejen student, ale i celá jeho pohádka navždy zmizí. Puf!