JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Vychází v listopadu v nakladatelství AlbatrosMedia

Žvaní žabák u louže - hravé logopedické písničky

Zdeněk Král, Miroslava Palečková

Ilustrace: Alžběta Hanzlová

Pro čtenáře od 3 let

Počet stran: 80

Doporučená cena: 249 Kč

17 písniček nejen k procvičování výslovnosti hlásek především pro děti od 4 do 7 let. Jsou doplněny notovým zápisem, akordy, rytmocvičkami, obrázky, příběhy s ilustracemi, dalšími aktivitami a navazují na ně jednoduchá říkadla. V knížce i na CD se můžete těšit na oblíbenou dvojici Zdeňka a Kristýny z dětského pořadu „Hýbánky“ na dětském kanále ČT.

 

Šišlání nám nesluší - Logopedické říkanky pro malé i velké

Irena Kopecká

Pro čtenáře od 4 let

Počet stran: 96

Doporučená cena: 199 Kč

Kniha je určena dětem útlého i staršího věku ke zpříjemnění zdlouhavého a nezáživného procesu vyvozování správné výslovnosti hlásek. V knize najdete nejen krátké a jednoduché říkanky pro malé děti, ale i složitější texty určené starším dětem a dospívajícím. Říkanky se zaměřují na procvičení hlásek, které dětem dělají nejčastěji potíže. Jedná se o hlásku L, měkčení, střídání měkkých a tvrdých slabik, sykavky a samozřejmě R a Ř.

Hry, úkoly, otazníky - Hrajeme si na poníky

Kniha plná hádanek a faktů pro milovníky poníků

Lisa Reganová, Trudi Webbová

Ilustrace: Barry Green

Pro čtenáře od 5 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 149 Kč

Íhá, pojď si s námi hrát! Dozvíš se fascinující informace o ponících a hlavně si užiješ spoustu zábavy. Osedlej si dlouhou chvíli a tryskem vyraž do světa her, šifrovaných zpráv, hádanek a malování. Procválej s námi nejrůznějšími bludišti a vylušti osmisměrky či obrázkové sudoku. Dej křídla své fantazii a staň se třeba Pegasem nebo kouzelným jednorožcem. S námi se nudit nebudeš – svět poníků je plný překvapení!

Hry, úkoly, otazníky - Výprava do pravěku

Kniha plná aktivit a fascinujících faktů

Lisa Reganová, Trudi Webbová

Ilustrace: Barry Green

Pro čtenáře od 5 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 149 Kč

Výprava do pravěku začíná a s ní mamutí porce zábavy! Pojď s námi lovit šavlozubé tygry, luštit nástěnné malby, hádanky a šifrované zprávy, kreslit pravěké tvory, probíhat nebezpečnými bludišti nebo luštit praosmisměrky. Dozvíš se mnoho zajímavých informací o pravěku a zjistíš, jestli máš větší mozkovnu než pračlověk.

Vánoční Betlém

Ilustrace: Robert Navrátil

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 16

Doporučená cena: 99 Kč

Umocněte tajemnou atmosféru Vánoc a prožijte nejkrásnější svátky v roce naplno: Stavěním betlému nejen necháte ožít půvabný lidový zvyk, ale také zažijete nejcennější společné chvíle s rodinou. Sestavování této krásné a nenáročné vystřihovánky se mohou účastnit všichni od nejmladších po nejstarší: děti si smysluplně ukrátí chvíle čekání na Ježíška a dospělí prožijí radost z tradiční výzdoby bytu i možnosti předat znalosti svým ratolestem či zavzpomínat.

Tygr dělá uáá uáá …

Knížka pro děti, rodiče i pedagogy Pracujeme s poruchou pozornosti a hyperaktivitou (ADHD)

Kamila Kopsová, Petr Kops 

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 40

Doporučená cena: 169 Kč

Kniha je ojedinělým náhledem do dětské duše, napsaná podle skutečných příběhů dětí s ADHD, a to především ve formě hyperaktivity. Hlavním hrdinou příběhu je šestiletý školák Jakub. Postupně seznamuje čtenáře s tím, jak on jako dítě prožívá stav, kterému se říká syndrom ADHD, hyperaktivita. Kniha čtenářům ukazuje, že pokud problém odhalíme, zároveň objevíme i způsob, jak se s ním vypořádat.

Gumičkování - Nejkrásnější postavičky z gumiček

Zvířátka a mýtická stvoření

Ilustrace: Monica Sweeneyová, Becky Thomas

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 128

Doporučená cena: 249 Kč

Holky i kluci gumičky prostě milují! Nosit náramek z barevných gumiček je velká móda. Ovšem nyní můžeš uplést daleko více! Přinášíme 25 zcela nových a neobyčejných nápadů, díky kterým si užiješ zábavu a ještě se blýskneš před kamarády. Srozumitelné návody doprovázené názornými fotografiemi ti umožní vyrobit roztomilá zvířátka a fantastické postavičky, které využiješ třeba jako přívěsky na šperky či batoh nebo jako dárky a talismany.

Kouzelná historie papírových vystřihovánek

Josef Kropáček

Obor: Hobby

Pro čtenáře od 10 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 169 Kč

Zřejmě neexistuje kluk, který by si někdy nezkusil slepit papírový model hradu či auta. Vystřihovánky ze současnosti a nedávné minulosti známe, ale jak vypadaly v době našich pradědečků a prababiček, to už je lehce zahaleno závojem tajemství. A právě toto tajemství odkrývá zbrusu nová publikace určená všem, kteří propadli kouzlu vystřihovánek a chtějí se dozvědět více o fascinující historii papírového modelářství. Nedílnou součástí knihy jsou dobové vystřihovánky včetně chrámu sv. Jiří na Pražském hradě.

Svět lokomotiv

Josef Schrötter 

Ilustrace: Bohuslav Fultner

Pro čtenáře od 10 let

Počet stran: 144

Doporučená cena: 269 Kč

Poutavá a bohatě ilustrovaná kniha, která by neměla chybět v knihovničce žádného zájemce o lokomotivy a vše, co souvisí s jejich vývojem, provozem a zabezpečením. Je určená jak pro skalní fanoušky železnic tak i pro mladší čtenáře, kteří svět lokomotiv teprve začínají objevovat. Kniha je doplněna barevným atlasem parních, elektrických a motorových lokomotiv včetně vlaků nové generace.

Ztracený trpaslík

Aneb procházka českými a moravskými jeskyněmi

Martina Drijverová

Ilustrace: Vojtěch Otčenášek

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 112

Doporučená cena: 249 Kč

Nejkrásnějšími českými a moravskými jeskyněmi prochází trpaslík Ulf, pátrající po klíči k lidským srdcím. Navštíví například Bozkovské a Koněpruské jeskyně, jeskyni na Špičáku, Na Pomezí, Hranický a Moravský kras. Všude potkává přátele, kteří mu chtějí pomoci. A všude najde a vyslechne něco zajímavého. Ulf nakonec klíč k lidským srdcím najde. Pokud jste zvědaví, kde se klíč skrýval a jak se odemykají lidská srdce, projděte spolu se skřítkem Ulfem jeho dobrodružnou cestu.

Válečné lodě 20. století

ENCYKLOPEDIE NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH VÁLEČNÝCH PLAVIDEL

Ondřej Fér

Pro čtenáře od 12 let

Počet stran: 152

Doporučená cena: 399 Kč

Vychází:  11/24/2014

Celobarevná obrazová encyklopedie přináší přehled sedmdesáti nejzajímavějších válečných lodí dvacátého století. Představuje plavidla hlavních kategorií, která byla z historického hlediska významná svou konstrukcí, osudem či uplatněním ve válkách a námořních operacích. Kniha představuje výzbroj, taktiku i bojovou strategii válečných lodí a dalších bojových plavidel.

Lodě na dně oceánu

NÁMOŘNÍ ZÁHADY A KATASTROFY OD STŘEDOVĚKU DO SOUČASNOSTI

Ondřej Fér

Pro čtenáře od 12 let

Počet stran: 136

Doporučená cena: 329 Kč

Vychází:  11/17/2014

Lidé se odnepaměti pouštějí do souboje s mořem. Podle pojišťovny Lloyd‘s se ročně potápí průměrně 271 lodí, za dvě tisíciletí mořeplavby ztratilo lidstvo celkem milion civilních plavidel. Lodě klesají ke dnu bez ohledu na technický pokrok a zdokonalování konstrukčních prvků, navigace i systémů zvyšujících bezpečnost plavby. Jaké jsou příčiny zkázy lodí a které největší námořní katastrofy lidstvo prodělalo? To vše naleznete ve čtivě napsané knize „Lodě na dně oceánu“.

Ženy českých panovníků 2

Vladimír Liška  

Pro čtenáře od 12 let

Počet stran: 240

Doporučená cena: 269

Vychází:  11/24/2014

Osudy třinácti manželek českých králů navazují na první díl autorova souboru Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících. Také v následujících šesti stoletích ženy panovníků spoluurčovaly směr, jímž se budou ubírat dějiny naší země a někdy i Evropy, a zaslouží si pozornost...

Hra na schovávanou

Zábavné malovánky pro malé neposedy

Alexander Golubev

Pro čtenáře od 5 let

Počet stran: 64

Doporučená cena: 129 Kč

Vychází:  11/24/2014

Tato kniha obsahuje 7519 nejrůznějších zábavných a zajímavých úkolů, jejímž řešením stráví děti neuvěřitelných 238 hodin! Budou u toho přemýšlet, malovat a kreslit, a vy můžete v klidu odpočívat!

Specifické poruchy učení

Dyslexie, dysgrafie, dysortografie

Kamila Balharová, Lenka Krejčová, Kamila Šemberová, Zuzana Bodnárová, Olga Zelinková

Ilustrace: Alice Trojanová

Počet stran: 248

Doporučená cena: 249 Kč

Vychází:  11/24/2014

Statistiky ukazují, že se ve třídách učí bezmála 5% žáků se specifickými poruchami učení, přičteme-li skupinu žáků, jejichž obtíže jsou mírnějšího charakteru, dostaneme se až na 10 %. Mezi hlavní poruchy patří dyslexie, porucha čtenářských dovedností, dysgrafie, porucha písemných dovedností a dysortografie, porucha písemného projevu. Tipy, které Vám v knize nabízíme, napomohou práci s dětmi i dospívajícími a naznačí, kudy má smysl ubírat se při jejich vzdělávání i každodenní výchově.