JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Vychází v listopadu v nakladatelství AlbatrosMedia - knihy pro děti do 10let

Dobrodružství Mořských vlků

Vojtěch Steklač

Ilustrace: Věra Faltová

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 232 ¨

Doporučená cena: 299

Vychází:  11/17/2014

Kultovní komiks, který se po 40 letech konečně dočká kompletního vydání. Zrestaurované barevné ilustrace.

Oblíbený kreslený seriál Mořských vlků vycházel v časopisu Ohníček. Jeho autory byli Vojtěch Steklač a Věra Faltová. Všech pět příběhů teď najdou čtenáři v jedné knize - nově barevně zrestaurovaných a se zasvěceným doslovem Pavla Kořínka. Po více než 40 letech se tak dočká svého knižního vydání jeden z našich významných komiksů, který mnohým z nás připomene dětství, překvapí vás tím, jak dodnes zůstává vtipný a čtivý.  

Obrazy ze Starého zákona Renáta Fučíková 

Ilustrace: Renáta Fučíková

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 104

Doporučená cena: 299 Kč

Vychází:  11/17/2014    

Ilustrace osloví dětské i dospělé čtenáře, přiblíží jim starověký svět. Vložené mapy usnadní umístění příběhů do prostoru Předního a Středního Východu Krátké kapitoly se mohou stát společným rodinným a školním čtením, vodítkem k pochopení významných děl světového umění   Bohatě ilustrovaná autorská kniha Renáty Fučíkové přibližuje současným jazykem starodávné příběhy z Levanty, Mezopotámie a Egypta. Mýtus o stvoření světa, o potopě, stejně jako vyprávění o putování pastevců, o založení nové říše, o jejím pádu i obnově se staly součástí tří světových náboženství a základem kulturní historie lidstva. Vložené mapy usnadní orientaci v příbězích a spolu s ilustracemi přiblíží starověký svět.   

Nespoutaná magie 1 - Zaklínačka koní

Tamora Pierceová  

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 368

Doporučená cena: 249 Kč

Vychází:  11/17/2014  

Daina měla odjakživa blízko ke zvířatům, ale teprve když získá místo u koní Královniny jízdy, uvědomí si, že jde o víc. Je to magie! Daina se stává žačkou dvorního mága, ale její děsivé tajemství hrozí zničit jedinou naději na záchranu všech. Na království Tortall totiž útočí krvelační nepřátelé. Kdo otevřel brány světa, kde byli uvěznění Nesmrtelní, a jak před nimi ubránit království?    

Pohádky z korálků Kolektiv 

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 304

Doporučená cena: 299 Kč

Vychází:  11/17/2014  

Třináct pohádek z per skvostných pohádkářů zavede čtenáře do rozličných koutů světa, o nichž vyprávějí H. Ch. Andersen, Ch. Perrault, D. Comparetti, R. Kipling, W. Hauff či J. Tomek. České čerty, draky, prince a princezny představí v známých i méně známých báchorkách B. Němcová, B. M. Kulda, O. Sirovátka a jiní výteční vypravěči. Cesty všech hrdinů za štěstím a dobrodružstvím doprovázejí obrázky J. Lady, A. Strnadela, H. Zmatlíkové, J. Běhounka, A. Mikulky, Z. Táborské, J. Kovaříka, E. Natus-Šalamounové, M.

Angry Birds - Hlavu vzhůru, Chucku!  

Překlad: Karolina Medková

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 129 

Chuck se nudí, protože všichni jeho kamarádi mají něco na práci. Co se stane, když se vypraví na ostrov? A co najde na jeho pláži? Podle celosvětového fenoménu Angry Birds!  

Kája, super frája - Týden bez televize

D.L. Greenová  

Ilustrace: Josh Alves

Pro čtenáře od 6 let

Počet stran: 128

Doporučená cena: 169 Kč  

Pro malé čtenáře, kteří ještě nedorostli Deníku malého poseroutky.   Tak si to představte: Náš pan učitel se zbláznil! Chce po nás, abychom celý týden vůbec ale vůbec, to znamená, že ani jednou, nezapnuli televizi! No chápete to? Jak po mně může někdo vážně chtít, abych celý týden vydržel bez mých oblíbených pořadů a bez videoher? Nejhorší na tom, je že se na nás domluvil i se všemi rodiči, takže nám nezbývá než se ten děsivě hrozný a hrozně děsivý týden zabavit jinak. Jsem zvědav, kolik děcek z naší třídy tohle přežije!  

Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí

Antonij Pogorelskij  

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 64

Doporučená cena: 249 

Fantasy příběh nás zavede do Petěrburgu na konci 18. století a do jeho podzemního světa podivných malých skřítků, kteří vlastní obrovské bohatství - viděno očima lidí - a dokážou pohádkově kouzlit. Hlavní hrdina se s těmito podzemními bytostmi setká, a to velmi změní jeho charakter. Nádherné ilustrace Mariny Richterové povyšují jednoduchý příběh na umělecké dílo.  

Malý český poutník

Ondřej Hník  

Ilustrace: Jiří Votruba

Obor: Leporela

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 96

Doporučená cena: 249

Vychází:  11/17/2014  

Básník Ondřej Hník navazuje na úspěšnou sbírku veršů o Praze. Tentokrát se vydává na putování po Čechách, Moravě a Slezsku. Ve více než padesátce básní přibližuje zvláštnosti a typické motivy jednotlivých měst a krajů, opět s typickou směsicí romantiky a jemného nonsensového humoru.  

Praktická příručka o kočkách

T. S. Eliot    

Překlad: Pavel Beneš, Jiří Kosek

Ilustrace: Nicholas Bentley

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 80

Doporučená cena: 199

Vychází:  11/17/2014  

Thomas Stearns Eliot je nositelem Nobelovy ceny za literaturu a jeho Praktická příručka o kočkách se z celkového obrazu jeho díla vymyká. O životaschopnosti Eliotova kočičího námětu ovšem svědčí samozřejmě muzikál Cats, Eliotovými Kočkami inspirovaný. Sbírka vychází česky v úplnosti poprvé a je čtvrtým svazkem edice NOS.

Pusheen - Já, košišta

Claire Beltonová  

Pro čtenáře od 8 let

Počet stran: 192

Doporučená cena: 199 

Pusheen zahřála u srdce a rozesmála už miliony lidí po celém světě svými praštěnými gifovými obrázky, na nichž se natřásá a kroutí ocasem. Teď je připravená vystoupit z elektronických vod na papír! V téhle knize najdete ty nejpopulárnější facebookové obrázky a k tomu spoustu dosud neviděného materiálu.

Cestování s Velrybou

Eva Papoušková    

Ilustrace: Zuzana Rusínová

Pro čtenáře od 8 let

Počet stran: 112

Doporučená cena: 249

Vychází:  11/17/2014  

Autorka bestselleru Kosprd a Telecí, která zvítězila v literární soutěži nakladatelství Albatros a byla nominovaná na cenu Magnesia Litera.

Zelníčkovi jsou taková normální rodina. Maminka, tatínek, tři děti a pes Kolumbus. A všichni si jednou vyjedou na velkou prázdninovou cestu, na které je čeká horké italské slunce, barevné Monte Carlo, zlaté španělské pláže a spousta dobrodružství, ze kterých sice mají maminka i tatínek nervy na dranc, ale děti si je užijí naplno. A ptáte se, kde se schovává ta Velryba a kde k ní Zelníčkovi přišli? Tak si to rychle přečtěte.

Stín a jeho kluk

Lenka Krbcová  

Ilustrace: Katarina Gasko

Pro čtenáře od 8 let

Počet stran: 48

Doporučená cena: 249

Vychází:  11/17/2014  

Každý někdy musíme dělat, co se nám nechce - mýt nádobí, jíst brokolici nebo psát úkoly z matiky. Co by ale měl teprve říkat stín kluka, který musí dělat jen to, co dělá kluk, ke kterému patří. Jednoho dne se mu ale jeho kluk ztratí, a Stín má náhle svobodu. Jenže brzy zjistí, že je mu samotnému smutno. Vrátí se tedy raději ke svému klukovi? Nebo se mu podaří najít kamarády?  

Co by sis přál

Jiří Kolář, Petr Šrámek  

Ilustrace: David Böhm

Pro čtenáře od 8 let

Počet stran: 80

Doporučená cena: 249

Vychází:  11/24/2014  

K 100. výročí narození Jiřího Koláře vydává Albatros třetí svazek edice Stoletý kalendář. Výbor Co by sis přál sestavil Petr Šrámek a kromě dětských knih Jiřího Koláře si vzal k ruce i sbírku z konce šedesátých let Návod k upotřebení nebo básnický deník z posledních let života Záznamy.  

Všehochuť

Stanislava Reschová  

Překlad: Karim Shatat

Ilustrace: Eva Sýkorová-Pekárková

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 72

Doporučená cena: 249 

Dvanáct kousků, od každého něco. Nástrahy a překážky, škola a prázdniny, bílý den a černá noc, detektivka a záhada, zábava a vtip, hádanky a zapeklité otázky. Jednoduše všehochuť!

Píseň zvěrokvarka

Jasper Fforde    

Překlad: Martin Pokorný

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 240

Doporučená cena: 249 

Mystická umění už dávno upadají a kouzelnická agentura Kazam musí vzít každou zakázku. Ale v poslední době je magie opět na vzestupu a hrozí, že Snodd IV., vládce Nespojených království, shrábne veškerou moc pro sebe. Jennifer a její společníky čeká těžké utkání s konkurenční agenturou iMagic, kvůli královým čachrům navíc v oslabení. Jennifer Strangeová se ale nevzdá bez boje.

Vinnetou

Karl May    

Ilustrace: Zdeněk Burian

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 408

Doporučená cena: 329

Vychází:  11/17/2014  

Nesmrtelná dobrodružství Vinnetoua, rudého gentlemana, a Old Shatterhanda přináší třídílný román v převyprávění Vítězslava Kocourka. Kniha je plná romantiky a věčného souboje dobra se zlem uprostřed divoké, nezkrotné přírody. Ukazuje obraz indiánů, původních obyvatel Ameriky, v nesmlouvavých soubojích s bílými dobyvateli. Příběh doprovází nepřekonatelné ilustrace Zdeňka Buriana. Vinnetou je součástí edice Zlatý tucet.  

Útěk Kryšpína

N. Ivona Březinová  

Ilustrace: Barbora Kyšková

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 96

Doporučená cena: 199

Vychází:  11/24/2014  

Jedenáctiletý Kryšpín nosí sluchadla, do třídního kolektivu příliš nezapadá a spolužáci si z něj často dělají legraci. Na škole v přírodě už to citlivý Kryšpín nemůže vydržet, a tak raději jedné noci z horské ubytovny uteče. Podaří se Kryšpína najít a poučí se kluci, že ubližovat někomu jen proto, že je jiný, není správné?  

Dobrodružství Minecraftu 2 - Portál

S.D. Stuart  

Pro čtenáře od 9 let

Počet stran: 80

Doporučená cena: 129 Kč

Vychází:  11/3/2014  

V druhém dílu Dobrodružství Minecraftu se dvojčata Josh a André konečně znovu shledávají, i když velmi neobvyklým způsobem. Poté, co se jim na zabezpečeném serveru podařilo najít tajemného Herobrina, musí spojit síly s kamarádkou Suzy a opět se vydat vstříc nebezpečí kostičkovaného světa. Dokážou tři desetileté děti zabránit Herobrinovi v ovládnutí celého Minecraftu?  

Snoopy v oblacích

Charles Schulz, Jakub Goldmann  

Překlad: Petr Eliáš

Ilustrace: Charles Schulz

Pro čtenáře od 10 let

Počet stran: 64

Doporučená cena: 99

Vychází:  11/24/2014  

Zatímco si Snoopy létá v oblacích a neúnavně pátrá po Rudém baronovi, Charlie Brown dostane příležitost konečně promluvit s krásnou zrzečkou! To však vůbec nezajímá malou Sally, která si o svém starším bratrovi Charliem myslí, že stojí za starou bačkoru, jelikož se jí nezastane v nepříjemné záležitosti týkající se krádeže modré pastelky. Ale hlavní událostí, která se našim milým Peanuts přihodí, je seznámení s novou kamarádkou, Peprmintkou Patty! Že by se s její pomocí konečně podařilo Charlieho baseballovému týmu vyhrát první zápas? A koho z povedené partičky si Patty až nezdravě oblíbí?