JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Něco pro maminky: Čističe RAKO SYSTEM fungují na vodní kámen v koupelně i mastnotu v kuchyni

Jarní sluníčko nám obvykle odhalí v zimním šeru „neviděné“ nečistoty a prach, třeba na obkladech a dlažbách, naštěstí nám zároveň dodá i novou energii a chuť se s tím vypořádat. Ideální je uklízet s přípravky, které doporučuje přímo výrobce obkladů. RAKO, tradiční česká značka keramických obkladů, nabízí ucelený výběr čističů RAKO SYSTEM pro obklady a dlažbu. Bez přípravku RAKO CL 802 by se těžko obešel už prvotní úklid po řemeslnících, RAKO CL 803 si poradí s běžným úklidem, RAKO CL 810 zbaví kuchyň mastné špíny, RAKO CL 801 odstraní rez a vodní kámen a RAKO CL 804 dodá koupelně dokonalý lesk. Více informací najdete na www.rakosystem.cz.

 

Přestože se keramické obklady a dlažby snadno udržují, i na nich se postupně usazuje vrstva nečistot. Do reliéfů obkladů může sedat prach, v kuchyni se k běžným nečistotám přidává mastnota, v koupelně nejčastěji bojujeme s kombinací vodního kamene, železitých usazenin a špíny. Komplexní řadu čisticích přípravků na obklady a dlažby nabízí výrobce českých keramických obkladů, značka RAKO. Čistidla RAKO SYSTEM, jsou prověřena keramickými obklady RAKO. K dostání jsou přímo v  autorizovaných obchodech RAKO, nejbližší prodejnu lze vybrat přímo na webových stránkách RAKO.

 

Řešení pro keramickou dlažbu v kuchyni a na chodbě

Máte-li v chodbě nebo kuchyni glazovanou dlažbu s hladkým povrchem, máte půl práce s úklidem hotovo. Tyto dlažby totiž mají celistvý, ušlechtilý a nenasákavý povrch, na kterém se nečistoty jen těžko usazují. Snadno je tak setřete teplou vodou se saponátem. Dokonalý výsledek získáte, použijete-li specializovaný přípravek, například RAKO CL 803 z řady RAKO SYSTEM. O něco náročnější může být v kuchyních čištění neglazovaných a silně reliéfních dlažeb. Běžnou a pravidelnou údržbu lze zajistit buď použitím saponátů, případně profesionálního čističe RAKO CL 803. Na silnější špínu jsou osvědčené prostředky s obsahem kyselin, například RAKO CL 801 (informace o výrobku níže u odstavce Spáry). S mastnou špínou si poradí naopak výrobky s vyšším pH (pH od cca 8), například RAKO CL 810.

Pomocník pro koupelnu včetně chromovaných povrchů

Čištění koupelny je oproti dlažbám snadnější, nejde o prostor tak vysoce namáhaný, jako je například dlažba v kuchyni či na chodbách. S vodním kamenem a nečistotami v koupelně se vypořádáte se standardními čisticími prostředky. Na silnější znečištění, včetně prvního úklidu po dokončení stavebních prací, použijte čistidlo na keramiku a spáry, například CL 802 z řady RAKO SYSTEM. Čistotu, ale také exkluzivní vzhled, dodají koupelně přípravky s obsahem lesku, který zpomaluje znečištění povrchu a dlouhodobě zlepšuje vzhled leštěných a chromovaných povrchů. Najdete jej také v nabídce RAKO SYSTEM, pod názvem RAKO CL 804.

Spáry

Pro vyčištění a dezinfekci spár využijete klasický rýžák. Jednou za půl roku je vydezinfikujte jakýmkoli dezinfekčním prostředkem, např. typu Savo. Tyto prostředky zlikvidují i plísně, které se mohou objevovat ve špatně větraných koupelnách a sprchových koutech. 

Spáry se, obdobně jako keramické obklady a dlažby, udržují podle druhu znečištění spáry: 

spáry zanesené vodním kamenem a silnou nečistotou                 RAKO CL 801

běžné zanesení spár prachem a špínou např. na podlaze            RAKO CL 803

mastná špína, zbytky olejů                                                                        RAKO CL 810

 

Všechny tyto čisticí prostředky stojí 169 Kč/balení 0,75 l, pro čištění spár je spotřeba zanedbatelná, pro čištění keramického obkladu vystačí jeden litr roztoku na 20 – 40 m² obkladu. Profesionální čisticí prostředky na čištění spár a keramického obkladu RAKO SYSTEM jsou k dostání v autorizovaných prodejnách RAKO.