JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Méďa pro charitu - Český rekord v počtu medvědů

Farní charita Beroun připravila benefiční akci Méďa pro charitu. V rámci oslav 750 let výročí založení města Berouna dne 20. 6. 2015 se bude konat od 11.30 do 15.00 hodin na Seydlově náměstí. Každý, kdo daruje plyšového medvídka, pomůže vytvořit nový český rekord v jejich počtu na jednom místě. Zahájení akce se účastní kardinál Dominik Duka. Zábavným odpolednem bude provázet herečka a moderátorka Michaela Dolinová a herec Ladislav Ondřej, kteří upozorní na problematiku mezigeneračního soužití. Pro veřejnost je připravena ukázka kompenzačních pomůcek, pro děti výroba medvídků a balónky. Výtěžek půjde na rozvoj Domova sv. Anežky České v Berouně, zařízení pro osoby s Alzheimerovou chorobou.

Farní charita Beroun vyzývá občany k aktivnímu zapojení - přijďte na akci a darujte plyšového medvídka 20. června na Seydlově náměstí u kostela sv. Jakuba v Berouně. Nezáleží na velikosti, stáří či kondici, každý méďa svou přítomností pomůže k překonání 8 let starého Českého rekordu a nový berounský bude zaregistrován do České databanky rekordů. Za účasti komisaře bude také oficiálně potvrzen certifikátem o vytvoření rekordu a vložen do originálního výtisku aktuální České knihy rekordů. V září t. r. se medvídci budou prodávat.
„Medvídci rekordmani budou mít ještě další, nelehký úkol. Před zářijovou dražbou se stanou součástí mozaiky, která utvoří tentokrát nový ustanovující rekord. Výtěžek z jejich následného prodeje a drobných domácích cukrovinek půjde na rozvoj Domova sv. Anežky České v Berouně. Pokud o svého oblíbence nebudete chtít přijít, můžete si svého méďu symbolicky koupit zpět. Vrátí se Vám domů se šerpou rekordmana a svým příspěvkem pomůžete rozvoji sociálních služeb." říká Jitka Papežová, mluvčí FCHB.

Farní charita Beroun je stabilním a v regionu nejvýznamnějším poskytovatelem sociálních služeb. Jednou z oblastí pomoci, kterou nabízí, je péče o seniory. Cílem propagační akce je upozornění na zvláštní péči v Domově Sv. Anežky České v Berouně, která je věnována pacientům s demencí a poruchami paměti, způsobenými především Alzheimerovou chorobou.

Jitka Papežová, Farní charita Beroun, P.R.
kontakt: tel. 776773442, pr@charita-beroun.cz
http://www.facebook.com/CharitaBeroun, www.charita-beroun.cz