JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Plenkový servis doručí ekologické látkové plenky až domů a špinavé vypere

Brno, 2. září, 2015:Plenkový servis dnes startuje kampaň přes crowdfundingový server HitHit. Plánuje třikrát týdně maminkám v Praze doručit až domů látkové plenky, které jsou jak šetrnější k přírodě, tak i zdravější pro miminko.  A použité plenky si hned odveze. V Česku bude se službou první.

Každý den skončí na českých skládkách více než milion plen, na celém světě to ročně tvoří až přes 27 miliard. Přitom existuje ekologická varianta, látkové pleny. Pro maminky, které už o nich přemýšlely, ale odradila je vidina náročného praní, je tady řešení: Plenkový servis. Maminky z klidu domova za pár chvil objednají látkové pleny bez nutnosti chodit do obchodu. Nemusí plenky prát ani vyvařovat, o vyčištění se postará Plenkový servis. „Cílem plenkového servisu je umožnit rodičům využívat výhod látkových plen stejně pohodlně, jak jsou zvyklí u jednorázových plen. Námi dodávané pleny mohou rodiče dětem obléci, vysvléci použité, zahodit do námi dodaného boxu, který nepáchne a neprotéká.  Box pak jenom dají 3x za týden před dveře a my si jej odvezeme. Takže jejich popelnice nebude přetékat odpadem. Pohodlné, ekologické a popelnice plná jednorázových plenek bude minulostí," popisuje službu její zakladatel, Petr Bouchal, který momentálně studuje na VUT v Brně. Petr Bouchal v minulosti přišel také s nápadem vyrábět léky z použitých jednorázových plen. Sám děti zatím nemá, ale záleží mu na jejich zdraví a na životním prostředí, ve kterém žijí. Pro více informací navštivte webové stránky a stránky kampaně na serveru Hithit www.plenkovyservis.cz.