JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

“mini” - dětský prodejní festival

"mini" - dětský prodejní festival6. - 10. dubna 2016
Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6

První ročník dětského prodejního festivalu"mini" představí nejžhavější novinky i generacemi ověřené ikony.Nabídne hračky, nábytek, oblečení, publikace a další doplňky pro děti ijejich rodiče vybrané od českých designérů a firem a z obchodůpůsobících na domácím trhu. Uskuteční se od 6. do 10. dubna 2016 veVille Pellé v pražské Bubenči."V poslední době jsme svědky boomu s nápaditým a stylovým designem apotřebami určenými dětem," říká ředitelka festivalu "mini" TerezaBruthansová. "Dokonce i slavný milánský týden designu Salone del mobile vloňském roce uspořádal vůbec poprvé pod svými křídly Kids Design Week.Tvorbě pro děti se stále více začínají věnovat jak návrháři zaměření nadospělé tak dokonce i lidé původně působící v úplně jiných oborech. Stejnýfenomén můžeme pozorovat i v České republice, kde stále více lidíinspirovaných rodičovstvím začíná kreativně navrhovat a podnikat v oblastipotřeb pro děti," dodává Bruthansová, která spolu se svými kolegyněmiZuzanou Lednickou a Lucií Pavláskovou vybrala a k účasti na "mini"oslovila ty nejvýraznější a nejzajímavější z nich.Ambicí festivalu je poskytnout alternativu k běžným masovým a komerčnímakcím zaměřeným na prezentaci a prodej dětského sortimentu a stát sejedinečnou, rozmanitou přehlídkou toho nejlepšího a nejpůvodnějšího, conašim dětem a tím i jejich rodičům můžeme dopřát. Na festivalu "mini"mohou rodiče s dětmi strávit čas plnohodnotně a kulturně v estetickypříjemném a zároveň hravém prostředí.Téměř čtyřicet prodejců, jejichž zboží české či zahraniční provenience budena festivalu v prodeji, zaplní tři patra elegantní a k dětem přátelskénovorenesanční Villy Pellé a přilehlé zahrady poblíž stanice metra a tramvajíHradčanská.Z předních českých designérů se na "mini" setkáte s dvojicí Jerry a AnnaKozovi pod vlajkou galerie praguekabinet, pro niž navrhli limitovanou edicioriginálního odrážedla Torpédo, Romanem Vrtiškou a VladimíremŽákem s jejich sběratelskou kolekcí hraček Woo a chybět nebude anidesignérka a čerstvá matka Lucie Koldová, nositelka ceny Czech GrandDesign, jež na festivalu představí návrh dětské postýlky pro nejmenší.

Značka Lavmi odprezentuje svou novou kolekci tapet a doplňků, Re pelloceloodpružená dřevěná odrážedla a papírnictví Papelote zaujme poutavýmisešity, bloky, penály a obaly na knihy. Ateliér SAD speciálně pro tutopříležitost navrhuje hrací prvky na zahradu vily, kde si návštěvníci budoumoct také vyzkoušet české koloběžky Yedoo spolu s japonskými kolytokyobike z pražského showroomu Urbane.Rovněž nabídka z oblasti dětské módy bude pestrá. Domácí tvorbu budoureprezentovat například značky TOTO E Hany Zárubové a MartinyČerné, Ice Ice Baby, Cuna vlnami, Little Rock Star, Be Birdie aNadoma a Naven, zahraniční značky pak francouzská ikona Petit Bateau,stylové boty španělského Camperu zastoupeného obchodem Destroy nebosympatické plátěnky Tom's z butiku Urbanlux.Nábytek, hračky a další doplňky pro děti nabídnou ve svých instalacích např.firma Vitra Koncept (těšte se na barevné židličky Panton a sedací slony odRay a Charlese Eamesových), obchod Konsepti, který představívyhledávané výrobky italské značky Magis, a pražské butiky Kidtown,Ookidoo a Hugo chodí bos, zaměřený na domácí produkci. Původní českýnábytek a doplňky přinese Devoto, Flip Flap a Chytrá židle. NapajedelskáFatra nabídne jak věhlasné nafukovací hračky Libuše Niklové tak i ty zdílny současných designérů včetně Lodičky manželů Kozových a BulíkaJana Čapka. Za pozornost stojí rovněž Houpací prkno, které se stáváfenoménem nejen dětských pokojů, značka Moles in Holes se svýmipoutavými razítky a důvtipnou rybářskou sadou a nová značkaMimiConcept vyrábějící stále více nepostradatelná látková hnízdečka promiminka.Nejzajímavější publikace vyberou ze své nabídky například nakladatelstvíMeander a Běžíliška, které zde kromě knížek představí i hračky odilustrátorky Andrey Tachezy. Ze zdravých laskomin si návštěvníci na"mini" mohou vybrat např. z vynikajících domácích džemů a sirupůBilerbin z podhůří Orlických hor.Ve festivalovém minishopu pak jako bonus bude nabízen výběr od řadydalších designérů, nakladatelů a výrobců jako například dětské sady odHeleny Heinz, kniha D.E.S.I.G.N., batohy Playbag a časopis Raketa.Součástí pětidenního festivalu "mini" bude i bohatý doprovodný programpro děti, který pořadatelky sestavily z tvůrčích a hracích dílen, módnípřehlídky a divadelních představení. Bára Karpíšková, autorka kuchařkyBjukitchen, povede dětské ruce při zdobení domácích dezertů, tým školky Duhovka přiblíží prostřednictvím dílen metodu Montessori a projektZástěrka nabídne dětské zástěrky, které si malí kuchaři budou moct podlesvého dotvořit.

Hudební škola Yamaha předvede dvě ukázkové hodinysvých kurzů. Tvůrčí dílnu připravuje mezi jinými např. i originálnípapírnictví Papelote a obchod Kidtown (s dřevěnou stavebnicí Kapla).Nakladatelství Labyrint nabídne hravou dílnu s šéfredaktorkami časopisuRaketa.Otevírací hodiny festivalu "mini":středa 6. dubna od 15 do 19 hodinčtvrtek 7., pátek 8. a sobota 9. dubna od 10 do 19 hodinneděle 10. dubna od 10 do 18 hodinAutorem vizuálního stylu festivalu "mini" je Zuzana Lednická ze StudiaNajbrt.Pořadatelem festivalu "mini" je společnost mini team s.r.o.Hlavními partnery festivalu jsou Hlavní město Praha, Vitra a Profimed.Partnery festivalu jsou Ambiente a Studio Najbrt.

Mediálními partnery jsou Dolce Vita, Marianne, Elle, Marianne Bydlení,Rádio Wave a www.kamsdetmi.com.

Další a aktuální informace o festivalu "mini" budou postupně zveřejňovanéna www.festivalmini.cz