JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Seriálový start na Točníku v báječné atmosféře

Letošní premiérový závod seriálu Běžíme na hrad na Točníku přivítala zatažená obloha, která především ráno hrozila deštěm.

Svatý Petr byl nakonec ke všem účastníkům přívětivý a vodu nechal zamknutou v mracích. Relativně chladnější počasí kolem 15°C bylo nakonec ale především pro běžce na odpoledních tratích příjemné.

 

Celý den plný zábavy a závodění si užilo celkem více jak 600 registrovaných, kteří se účastnili dětských závodů, Pohádkové cesty nebo odpoledních závodů Pětky a Patnáctky. Mezi účastníky jednotlivých závodů se objevil i Roman Šebrle s rodinkou. Roman nakonec okusil i naši novinku Čtvrtkilák v brnění a protože byl v brnění nejrychlejším z rytířů, tak by mu patrně ani nevadilo, kdyby k desetiboji přibyla i jedenáctá disciplína ze seriálu Běžíme na hrad. Kromě něj běželo v brnění dalších zhruba dvacet odvážlivců, kteří tento chrastící závod vyzkoušeli na vlastní kůži také. Když už jsme u těch výsledků, tak Roman v závodě na 5 km obsadil velmi slušné 7 místo.

 

Po dopoledním dětském zápolení na čtyřech různě dlouhých tratích se po obědě vydali na svoji trať nejprve závodníci na trati Pětky. Přesná délka trati byla 5.570 m a se stoupáním téměř 200m, neměla nijak rychlý profil, nicméně dosažené časy v cíli byly velmi kvalitní. Vítězem závodu se stal Václav Vandrovec (Best4Run tým) v čase 20:58 a vítězkou Tereza Svobodová (Spartak Praha 4) za 27:47,1. Ve 14.30 potom startovala Patnáctka s délkou tratě 14.920m a s 360 nastoupanými metry. Trať by se dala popsat jako běh přes čtyři kopce. Oproti Pětce, která byla v podstatě kontinuálním pozvolným stoupáním proloženým s jedním volným seběhem na prvním kilometru trati a dlouhou rovinou po poli na kraji lesa mezi třetím a čtvrtým kilometrem, byla Patnáctka o poznání členitější a běžeckou výkonnost opravdu pořádně prověřila. V Patnáctce nakonec vyhrál Ondřej Jadlovský za velmi hezkých 1:03:38,4 a překonal o 12 vteřin loňský vítězný čas Jiřího Kecksteina. Mezi ženami zvítězila Dita Holan 1:08:43,9, která byla rychlejší než loňská vítězka Svatoslava Kacířová o více jak 31 vteřin. Hlavní patnáctikilometrová trať tak zaznamenala v obou kategoriích rekordní zápisy. 

 

V cíli u brány hradu Točník, kde obdrželi finišerské medaile, v podstatě všichni popisovali tratě sice jako náročné, nicméně moc hezké s krásnými panoramatickými výhledy na Brdy, nebo na samotný hrad. Z vyslechnutých rozhovorů mezi závodníky tak vyznívalo, že se tratě na Točníku opravdu líbily.

 

Kromě dětských závodů a Pětky a Patnáctky byly vyhodnoceny i týmy, které se zúčastnily Rodinného běhu Hypoteční banky. První místo obsadil rodinný tým Čerti, druzí byli Smetana Team a třetí MP3 Novotní. Premiérový středověký závod – Čtvrtkilák v brnění vyhrál Roman Šebrle za 0:46 min, o druhé a třetí místo se shodně podělili Radek Votava a Jiří Aulický s časem 0:51min.  

 

Všichni, kdo navštívili Točník, si užili i rozsáhlý doprovodný program, zejména Pohádkovou cestu, kde děti plnily řadu dovednostních úkolů. Pobavila šermířská vystoupení skupiny historického šermu Carpe Diem. Děti celý den bavil sob KILPI a ve stánku Hypoteční banky si mohly nechat namalovat na obličej cokoliv je napadlo. Start a zázemí všech závodů byl stejně jako v předchozích letech na fotbalovém hřišti v centru obce Točník, pod věží hradu Žebrák a s kulisou hradu Točník na kopci. Cíl Pětky a Patnáctky byl, jak jinak, na hradě.

 

Další závod seriálu bude hostit již v sobotu 3. 6. moravský klenot, hrad Bouzov, na kterém se točila řada českých pohádek.

 

Výsledky:

15 km muži: 1. Ondřej Jadlovský 1:03:38,4; 2. Jiří Hofman 1:04:20,2 3. David Elicer (Měnín) 1:04:54,4

15 km ženy: 1. Dita Holan 1:08:43,9; 2. Markéta Hofmanová 1:15:11,7; 3. Kateřina Hulinová 1:16:22,2

 

5 km muži: 1. Václav Vandrovec (Best4Run tým) 20:58,7; 2. Jan Čížek (SRTG Nové Strašecí) 24:34,4;  3. Jaroslav Kruba 25:02

5km ženy: 1. Tereza Svobodová (Spartak Praha 4) 27:47,1; 2. Kateřina Nižňanová 28:31,8;
3. Martina Urbanová 28:40,1

 

Hlavním mediálním partnerem akce je Běhej.com.

Kompletní výsledky všech závodů můžete nalézt zde:

https://www.stopnito.cz/vysledky-zavodu/121