JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

4 výhody merino vlny

4 výhody merino vlny

Který materiál je vhodný pro nejmenší děti i dospělé? Výborně absorbuje a hřeje za všech okolností? V čem děti nebudou mrznout, ani když se zmáčí? Jaký materiál se snadno udržuje?

Na všechny tyto otázky je jedna odpověď – merino vlna. Je velmi jemná, pohodlná, prodyšná a vyniká izolačními vlastnostmi.

1)      Jedná se o jeden z nejvhodnějších materiálů pro nejmenší děti, protože napomáhá termoregulaci. Dutá vlákna a velké množství vzduchových kapsiček mezi přirozeně zkroucenými vlákny vlny napomáhají udržet dětskou pokožku v  suchu a v teple. V zimě nám není zima, v létě horko.

2)      Má také výborné absorpční vlastnosti. Než začneme mít pocit, že máme vlhké oblečení, dokáže vstřebat tolik tekutiny, kolik odpovídá asi třetině její hmotnosti.

3)      Hřeje, i když je mokrá. Pokud si děti hrají například ve sněhu a promokne jim svrchní vrstva oblečení, merino vlna nestudí, udržuje pokožku v optimální teplotě i vlhkosti.

4)      Vlněné oblečení se velmi snadno udržuje. Není nutné ho často prát, vlna má samočisticí schopnost, stačí ji větrat. Můžete ji dát do pračky (režim vlna) nebo ji přeprat v ruce ve vlažné vodě s jemným dětským práškem a pak vymáchat. Pak zabalte do ručníku, do kterého vytlačíte přebytečnou vodu.

 

Merino oblečení Manymonths – spodní vrstvy

Dětské oblečení z merino vlny najdete například pod značkou Manymonths. Všechny oděvy vyrábí z nejkvalitnějších materiálů v souladu s fair trade principem, bez použití dětské práce. Nabídka je opravdu široká: body, trička, kabátky, pulovry, legíny, kalhoty, punčocháče, longies, klasické oboustranné, zavazovací i sloní čepice, botičky, rukavice a návleky. Detaily jednotlivých kousků oblečení, které nejsou vyrobeny z merino vlny, jsou ušity z biobavlny. Všechny části kolekce k sobě navzájem ladí. Maminky mohou vybírat z mnoha různých barev.