JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Přátelé, za 3 týdny začínáme. Běžíme na středočeský hrad Točník.(Pro zájemce o druhý díl seriálu Běžíme na hrad Bouzov, existuje stále možnost levnější registrace, která vyprší 2. 5. 2018)
  A co jsme pro vás připravili Točníku?   Letos bude na každého „finišera" čekat originální dřevěná účastnická medaile.

Traťě vedou krásnou krajinou okolo Zámeckého vrchu s jedinečnými výhledy na Brdský hřeben a na samotný hrad. Začátek obou tratí je shodný, kde se běží po mírném stoupání po asfaltové a šotolinové cestě. Po zhruba kilometru se tratě rozdělují, v místě centrální občerstvovačky.

Pětka (přesná délka tratě 5.570 m)
vede rovnou kolem Zámeckého vrchu po mírně zvlněné lesní a polní cestě až pod samotný hrad. Kde v závěru trať přechází v táhlý výběh po lesní pěšině až do cíle. Celkové stoupání na Pětce je téměř 200 m.

Patnáctka (přesná délka tratě 14.920 m)
se po zhruba prvním kilometru u centrální občerstvovačky odděluje od tratě kratší. Vede přes „hrb" na louce, lesní a polní cesty zpět okruhem z druhé strany k centrální občerstvovačce. Odtud se běžci vydávají na druhý okruh, který opět vede k zázemí pod hradem a následně trať kopíruje trasu Pětky. Celkové stoupání na 15 km je zhruba 360 m.

• Každý dospělý účastník také získá zlevněné vstupné na hrad a děti do 15 let mají vstup na hrad zcela zdarma.

• Prvních 250 registrovaných na tratích Pětky a Patnáctky obdrží v ceně startovného i účastnické tričko.

• Na své si přijdou i děti! Připraveny pro ně máme závody všech věkových kategorií, již od 3 let na tratích dlouhých 100 m, 300 m, 600 m a 1200 m.

• Vyběhnout na hrad můžete i jako celá rodina v rámci Rodinného běhu Hypoteční banky. Detaily o této soutěži najdete na našem webu.

• I letos je pro vás po loňské úspěšné premiéře připraven „Čvrtkilák v brnění", kde si budete moci vyzkoušet běh v opravdovém brnění s helmou a praporcem. Letos běháme o vstupenky do SCIENC CENTER (Techmánia Plzeň, iQLANDIA Liberec, VIDA Brno a Svět techniky Ostrava) - zábava pro celou rodinu. Kromě závodění na atraktivních tratích v krásné přírodě s dominantou hradu v cíli každého ze závodů budete moci opět soutěžit v kvízové hře Tajemství hradu, případně se vaše děti budou moci projít Pohádkovou cestou a plnit úkoly, které jim budou zadávat pohádkové postavy. V programu na vás bude čekat i vystoupení skupiny historického šermu, nebo řada dalších aktivit.   Více info a přihlášky naleznete na našem webu: www.bezimenahrad.cz.
Další novinky můžete sledovat na našem FB a Instagramu!
Těší se na vás tým seriálu Běžíme na hrad