JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Naši odborníci

Ing. Dana Beierová

Instruktorka vinyasa flow jógy a gravidjógy. Spoluzakladatelka internetového portálu YogaPoint.cz. Józe se věnuje již 10 let. V USA vystudovala intenzivní kurz pro instruktory jógy. V ČR absolvovala akreditovaný kurz Cvičitel zdravotní tělesné výchovy a další odborné semináře. Také se věnuje výživovému poradenství, absolvovala akreditovaný kurz Výživový poradce a sportovní dietolog. Zaměřuje se na zdravou a redukční výživu, výživu pro těhotné a děti.

www: www.yogapoint.cz

Mgr. Edita Berková

Absolventka pedagogické fakulty UK v Praze a pohyb milující maminka dcery Elly. Zakladatelka Strollerigu - MATEŘSKÁ V POHYBU - souboru fitness programů pro maminky s kočárky pod širým nebem. Držitelka akreditovaných certifikátů - instruktor in-line bruslení, lyžování, Pilates a od května 2012 i akreditovaného dietologického kurzu.

www: www.strollering.cz

Stomatolog

MUDr. Petra Davidová

Stomatolog, soukromá ordinace v Berouně. Specializace především na endodoncii, dětskou a estetickou stomatologii. Aktivně se účastní programu celoživotního vzdělávání organizovaného ČSK.

Email: ordinace@zubni-beroun.cz

www: www.zubni-beroun.cz

Mgr. et Mgr. Gabriela Havlůjová

Absolvovala kurz „Play Wisely“ se zakladatelkou metody tzv. moudrého hraní paní Patty Hannan a v období 2011/2013 působila jako lektorka Play Wisely ve Sportklubu ČASPV Kladno. Je matkou tříleté dcery. Dětem se věnuje ve svém volném čase, avšak její primárním zájmem jsou české soudobé dějiny. Působí jako doktorandka na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Ing. Jaromír Hlušička

Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou a učitelství na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Pracuje v potravinářství, v minulosti působil mimo jiné ve školství a v kosmetickém průmyslu.

doc.PhDr. Ondřej Hník PhD.

Narozen v lednu 1977 v Praze. Vysokoškolský pedagog, v letech 2006 - 2009 také ZŠ učitel, dlouholetý lektor domu dětí a mládeže, milovník tance, života a dobrého vína. Zastánce zážitkového přístupu ve výuce na všech typech a stupních škol. Člen Obce spisovatelů, na poli literatury se věnuje poezii i próze, a to i literatuře pro děti, v neposlední řadě také písňovým textům. Publikuje v literárních časopisech a almanaších, pravidelně předčítá na autorských čteních a vystupuje na různých literárních pořadech pro děti i dospělé. Působí také v autorské dvojici Ondřej Hník & Radovan Rybák a v tvůrčí skupině básníka, překladatele a herce Jiřího Weinbergera. Vydal sbírku básní Přijel jsem zasadit strom (Praha: Bertoni, 2006), útlou knížku básniček pro děti Myší výprodej! (Plzeň: Fraus, 2009), sbírku lyrických, spirituálně a přírodně laděných básní Můj Betlém (Ústí nad Orlicí: PIPEX, 2012), sbírku básní pro děti Malý pražský chodec (Praha: Albatros, 2013) a školní didaktickou i volnočasovou hru Vyprávěj a hraj (Uherský Brod: Ditipo, 2013) vhodnou pro všechny generace. Od roku 2005 získal patnáct ocenění na literárních soutěžích.

Přednosta Pediatrické kliniky FTNsP

Doc.MUDr. Hana Houšťková, Csc

Adresa: Vídeňská 800, 140 59 Praha 4 - Krč

Ředitel poradenské a vzdělávací agentury MotivP.

PhDr. František Hroník

Působí jako konzultant, individuální kouč a lektor manažerských programů. Zabývá se především problematikou personální strategie, kompetenčních modelů, systémů hodnocení a rozvoje. Přednáší na studiu MBA. Je autorem řady publikací z oblasti řízení lidských zdrojů, které výrazným způsobem přispěly k modernímu chápání personální práce.

www: www.motivp.cz

PhDr. Karel Humhal

Publikace v odborném tisku, vystoupení v Českém rozhlase a v televizi

Adresa: Psychoterapeutické středisko, 100 00 Praha 10,

Email: Karel@Humhal.cz

Mgr. Eva Katrušáková

po ukončení Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v oboru angličtina - čeština se řadu let věnovala výuce anglického jazyka na gymnáziu, pracovala rovněž jako tlumočnice a překladatelka. Koncem 90. let založila soukromou školu cizích jazyků, která dodnes dává možnost vzdělávat se v 8 cizích jazycích. V roce 2006 změnila směr a odešla do neziskové sféry. Založila obecně prospěšnou společnost Celé Česko čte dětem®, která šestým rokem úspěšně realizuje stejnojmennou celostátní kampaň v České republice. Tato osvětová a mediální kampaň je dnes v naší zemi největší kampaní na podporu emočního zdraví dětí. V roce 2010 obdržela výroční cenu Nadace Český literární fond za návrh a realizaci projektu Celé Česko čte dětem® v České republice.

www: http://www.celeceskoctedetem.cz/

Eva Kiedroňová

je uznávaným odborníkem péče a programů pro nejmenší děti. Je autorkou metodik o správné manipulaci s dítětem, stimulaci psychomotorického vývoje dítěte a plavání kojenců a batolat. Své zkušenosti a cenné informace zveřejnila ve vyhledávaných publikacích – „Něžná náruč rodičů“, „Rozvíjej se, děťátko …“ a „Jak se rodí vodníčci“, a dále je předává společně s týmem profesionálních instruktorů prostřednictvím kurzů pro rodiče s dětmi. Informace a Rady je možno shlédnout na stránkách www.kenny.cz. Pravidelně vystupuje na ČT 1 v oblíbeném pořadu Sama doma. Ve výchově dítěte upřednostňuje myšlenku: „Každé dítě umí především to, co mělo možnost sledovat a trénovat po vzoru svých rodičů“.

www: www.kenny.cz

Eva Liptáková

Je mi 23 let a pracuji jako kosmetická poradkyně v jedné americké firmě. Věnuji se jak péči o pleť, tak líčení. Během své praxe jsem se seznámila s mnoha krásnými ženami, které měly problémy s pletí. Tyto problémy jsme společně vyřešily nebo řešíme. Zjistila jsem, že mnoho žen neví, jak se starat o pleť, a proto bych se chtěla podělit o některé své znalosti a zkušenosti.

MUDr. Jiří Lisý, CSc.

Klinika zobrazovacích metod, 2. Lékařská Fakulta University Karlovy a FN v Motole Vedoucí MR, školský zástupce přednosty kliniky 1. atestace z radiologie 1995, 2. atestace z radiologie 1999, nástavbové atestace z neuroradiologie 2007 a pediatrické radiologie 2008 kandidátská práce (CSc.) 2001 Balonkové dilatace striktur jícnu a hrtanu u dětí oblast zájmu: neuroradiologie, hlava a krku, uroradiologie, zobrazení v gynekologií, dětská radiologie člen České radiologické společenosti a Evropské radiologické společnosti ocenění: nominace na Scientific Paper Award Evropského radiologického kongresu v 2002 Učitel roku 2. Lékařské fakulty University Karlovy v 2007, 2009 a 2012 Best Scientific Contribution 3rd conference Neuroimaging from the Masters 2013 reviewer časopisu Acta radiologice

Viceprezident Aliance výživových poradců

Daniela Lojková

Poradenství v oblasti zdravého životního stylu, pohybu a výživy. Osobní trenér (vedení osobních tréninků klientů všech věkových skupin vč. dětí) Přednášky o zdravém životním stylu, výživě a pohybu. Publikační činnost - odborné i populární články v tisku

Email: daniela.lojkova@krasnezdravi.cz

www: www.krasnezdravi.cz

Hanka Luhanová

Zakladatelka projektu Lali jóga, spoluzakladatelka a ředitelka České asociace dětské jógy Mezi dětmi se odjakživa cítila jako ryba ve vodě. Miluje dětskou hravost, bezprostřednost, téměř nevyčerpatelné množství energie a radost, kterou dokážou prozářit jakýkoliv prostor a vykouzlit úsměv na tváři kdejakému škarohlídovi. Jednou ji při jógové relaxaci napadlo spojit tyto věci dohromady a zkusit se zabývat tím, co ji opravdu baví. A tak vznikla Lali jóga. Inspiraci čerpá z vlastních zkušeností, od svých učitelů a především od dětí, s nimiž cvičí. Spolupracuje se zahraničními jógovými programy. Lekce cvičení se vždy snaží dělat nápadité a veselé. Baví ji vymýšlet si ke cvičení básničky, cvičit jógové sestavy na texty českých i anglických dětských písniček a vytvářet stále nové jógové hry. Hanka je prostě živoucím důkazem toho, že své sny si máme plnit!

www: www.jogasdetmi.cz, www.facebook.com/jogasdetmi.cz

II. atestovaný gynekolog

MUDr. Vít Mairich

Vystudoval 1. LF UK Praha, pracoval v Krajských nemocnicích Ústí nad Labem a Liberci. V současnosti pracuje na gynekologicko-porodnickém oddělení Jablonec nad Nisou.Již několik let se věnuje problematice ženské inkontinence moče v urogynekologické poradně. Je členem urogynekologické, sexuologické a laparoskopické společnosti.

www: www.nemjbc.cz

Mgr. Eva Mikulová

Absolventka FTVS UK v Praze, v současné době na rodičovské dovolené s dvojčátky Andrejkou a Michalkou. Instruktorka fitness a lektorka Strolleringu.

Vendula Mládencová

Jsem mladá maminka na mateřské dovolené. Většinu času trávím krmením,uspáváním a utíráním zadečků. Ale když mám chvilku tak píšu. Je to můj relax a koníček. Čas od času je fajn utéct od reality a nechat se unést řádky. Mám svůj blog kam pravidelně přispívám a kde se snažím ukázat mateřství z jiného úhlu pohledu. Blog od maminky pro maminky. Jsem moc ráda když mé články vykouzlí usměv na rtech a vidím zpětnou vazbu. Nemám recept na to jak vše zvládat a nezbláznit se,ale věřím, že moje tvorba dokáže pohladit na duši a zlepšit náladu. Vážím si každého čtenáře, který si najde chvilku v dnešní uspěchané době a začte se.

Tereza Morsteinová

Je mi 26 let, studovala jsem gastronomii a zemědělství a z obojího jsem si odnesla tak po různu, uvidíme, jak toho jednou využiji. Současně je mým každodenním učitelem naše devatenáctiměsíční dcera Anastázie. Baví mě různorodé ruční práce, ale nyní svou bujnou kreativitu vybíjím spíše v kuchyni. Miluji svého manžela Honzu, rodinu, pohyb, zvířata, čerstvý vzduch, borovice, srandu a žemlovku.

Michala Nová

Paní Michala Nová se věnuje rozvoji předškolních dětí pomocí metod waldorfské a montessori pedagogiky. Provozuje webové stránky www.rodicem-prirozene.eu, kde rodiče najdou jednak inspiraci, tak i praktické návody. Ohledně výchovy dětí je bytostnou ortopraktičkou, a upřesňuje: „Být rodičem je dobrodružství, které má svoje kouzlo, ale skrývá nejedno úskalí. Moje vnímání rodičovství vychází z principu, že dítě je jedinečná bytost a učitel, který přináší do života mnoho krásy a jasnosti.“

JUDr. Soňa Illner Pajerová

Advokátka. Zaměření na občanské právo, obchodní právo, autorské právo a ochrana duševního vlastnictví,spec. IT, media V minulosti také působila /1997-1999/ jako právní poradce senátu Parlamentu ČR. Dále jako /1997/ tisková mluvčí a mediální vedoucí poradce senátorské kampaně Michaela Žantovského - velvyslance v USA. Praxe v mediich /1992-1995/ ČT. Reportérka TV news, publicistických pořadů STINY, Nadoraz, Vizitka, dokumentární tvorba pro FEBIO film. Kontakt: vlastní advokátní praxe na Praze 1, Dlouhá 16

MUDr. Jana Palásková

narodila se 4.5.1979 v Kladně, vystudovala 1.Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Všeobecné lékařství, po promoci nastoupila na gynekologicko-porodnické oodělení Nemocnice Slaný, Evropskou atestaci v oboru gynekologie a porodnictví složila v r. 2012, v rámci celoživotního vzdělávání se účastní doškolovacích akcí v oboru.

www: www.gynekologie-unhost.cz

RNDr. Marek Petráš

Podílel se na přípravě, výrobě a vývoji některých očkovacích látek. Provádí klinické studie na imunologických přípravcích. Od roku 1999 vede server www.vakciny.net. Publikuje v českých i zahraničních odborných časopisech. Je autorem knih „Manuál očkování” a „Co by rodiče měli vědět o očkování”

www: www.vakciny.net

Lenka Procházková

Mgr. Lenka Procházková

je výtvarnice, která vlastním nákladem vydává pohledy, přání, plakáty, záložky, magnety se svými obrázky. Spolupracuje s nakladatelstvími a ilustrovala několik knih a učebnic. S výrobcem hraček vytvořila 5 deskových her pro nejmenší. Její obchody se jmenují Ostrovy dobré nálady-jsou v Ústí nad Labem a v Janských Lázních. Provozuje vlastní výtvarný ateliér pro děti a má-li škola, školka či knihovna zájem, připraví besedu s dílnou přímo na místě.

www: http://www.obrazkovyostrov.cz/

Dermatovenerolog

MUDr. Dita Serédi Voronovová

V roce 1997 složila 1. atestaci a v roce 2000 2. atestaci z oboru dermatovenerologie. Absolvovala řadu zahraničních stáží. Od roku 1999 pracuje ve společnosti Medical Laser Centre jako odborný kožní lékař a od roku 2007 souběžně ordinuje ve své soukromé ordinaci.

Adresa: Plaňanská 1, 108 00 Praha 10, tel: 274 772 061

Email: dita.voronovova@seznam.cz

www: www.kozni.com

Mgr. Zdeněk Simek

Mgr. Zdeněk Simek Generální poskytovatel franšízového systému Hudebních škol YAMAHA pro Českou a Slovenskou republiku. Po studiu na Masarykově univerzitě v Brně působil jako učitel a předseda předmětové komise hudební výchovy na Střední pedagogické škole ve Znojmě. Od roku 1990 působil jako externí pedagog na Landesmusikschule Zellendorf (Rakousko). Během své pedagogické praxe vedl řadu vokálně-instrumentálních souborů. Své zkušenosti využil i jako lektor letních kurzů hudební výchovy, pořádaných Českou hudební společností. V roce 1993 zahájil spolupráci s oddělením Music Education firmy YAMAHA Music Europe GmbH a zaměřuje se na problematiku předškolní hudební pedagogiky.

Mgr. Tereza Slabihoudková

Vystudovala jsem obor pedagogika na Filozofické fakultě UK v Praze. Na katedře pedagogiky pokračuji ve vzdělávání jako externí doktorand. Na pracovním poli jsem se uplatnila jako projektový manažer vzdělávacích projektů financovaných z EU. Aktuálně se nacházím na rodičovské dovolené se svým devítiměsíčním synem Vojtou.

Bc. Žaneta Slámová

Práci svatební agentky se věnuje souběžně se studiem již několik let, momentálně dokončuje magisterské studium na FSV UK obor Mezinárodní teritoriální studia.V rámci rozvoje a vylepšování svých služeb absolvovala kurz etikety u Elišky Haškové Coolidge nebo kurz svatební floristiky. Jako ambasádorka Globálního institutu pro výjimečné ženy podporuje české ženy v jejich osobním rozvoji. Ve volném čase ráda cvičí bikram jógu, miluje secesi a kočičí vrnění.

www: www.organizacesvatby.cz

Mgr. Margit Slimáková, Ph.D.

Odbornice na zdravotní prevenci a výživu. Vystudovala farmacii a dietologii v USA. Šíří osvětu, publikuje, přednáší a organizuje semináře. Na svém webu www.margit.cz nabízí pravidelný blog, encyklopedii a první pomoc při řešení zdravotních potíží. Prosazuje Zdravý talíř jako náhradu zastaralé výživové pyramidy. Pomáhá při zavádění zdravé výživy ve školách, institucích a firmách. Po 10 letech v zahraničí žije nyní s rodinou v Praze. Vyznává názor, že základem zdraví není farmakoterapie, ale kvalitní strava, zdravý životní styl a dobrá nálada.

www: www.margit.cz

Alena Svobodová

Jako poradce Informační medicíny působím několik let . K myšlence pomáhat lidem detoxikační metodou jsem se dostala přes zdravotní problémy svoje i své rodiny. Intenzívním studiem jsem se metodě začala věnovat v roce 2006. Tento krok byl pro mě přirozeným vyústěním mé cesty. Pocházím z rodiny , kde se alternativní medicínou žilo. Studovala jsem mimo jiné základy tradiční čínské medicíny a čínské astrotypy. Veškeré získané vědomosti mi velice dobře pomáhají i v komunikaci s klienty. Vliv prostředí (barvy, tvary), strava, ale i naše myšlenky – to vše působí na psychické i fyzické zdraví člověka a je součástí celostního pohledu. Mám ráda smysluplné využití času. Prohlubuji získané vědomosti, navštěvuji přednášky filosofického směru, divadla, věnuji se Tai-chi, jsem cvičitelkou zdravotní TV. Kompenzací mi jsou jízdy na kole, vycházky s pejskem a neméně obohacující čas strávený s vnučkou. Praxi provozuji v poradně MADAL na Praze 7, kde nabízím konzultaci s měřením a pro veřejnost i přednášky.

www: www.studiozdravi-madal.cz

Praktická lékařka pro děti a dorost

MUDr. Věra Ševčíková

Odborná asistentka ÚVL Univerzity Karlovy v Praze

Adresa: Ke Karlovu 8,120 00 Praha 2

www: www.detska-ordinace.cz

Mgr. Vlasta Šimková

Klinická logopedka, která provozuje soukromou logopedickou praxi v Centru integrovaných služeb v obci Stěžery u Hradce Králové. Má zkušenosti s terapií řeči u dětí s kombinovaným postižením a s autistickými dětmi. 5let pracovala ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové jako specialistka na postižení řeči u dospělých pacientů. Na Univerzitě v Hradci Králové přednášela jako externí pracovník předmět logopedie.

Adresa: Stěžery 380, 50321

Petra Šlencová Bílská

Od ukončení oděvní školy, kde vystudovala módní návrhářství, se věnuje vlastní tvorbě jako módní návrhářka a stylistka. Montessori pedagogice se věnuje již pátým rokem, je zakladatelkou miniškolky pro děti od 18 měsíců do 3 let a internetového obchodu Marché Montessori. Má 2 syny - Sebastian 5,5 a Oliver 2,5.

www: www.marche-montessori.com

MUDr. Jiří Štětina

Český lékař, politik, poslanec (VV). V roce 1969 nastoupil na anesteziologicko-resuscitační oddělení ve FN Hradci Králové, od listopadu 1980 byl vedoucím záchranné služby, kterou založil a rozvíjel. V roce 1993 byl jmenován ředitelem Územního střediska Záchranné služby v Hradci Králové, kde působil do roku 2002.. Od roku 2003 pracoval jako primář na ARO ve Dvoře Králové nad Labem. V května roku 2010 byl zvolen jako poslanec za stranu Věci veřejné do poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde je místopředsedou výboru za zdravotnictví a členem kontrolního výboru.

Bc. Lenka Štveráčková

Je šéfredaktorka internetových magazínů zaměřených na rodinu, zdraví, zdravou výživu a vaření (www.MojeBrisko.cz, www.NaseBatole.cz, www.MojeZdravi.org, www.ZdravaVyziva.info)a redaktorka webu www.Predskolaci.cz. Pracovala jako zdravotní sestra ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně nyní na mateřské dovolené, má 2 syny (Ondrášek 3,5 roku, Kryštůfek 21 měsíců. Spolupracuje s klubem nemocných cystickou fibrózou, občanským sdružením Šťastný úsměv a je autorkou několika pohádek a říkanek pro nedonošené děti, podílí se na projektu Pohádky pro kulíšky a je autorkou e-knih, které tyto magazíny poskytují široké veřejnosti zdarma k šíření: Velikonoční speciál, Moje bříško aneb povolání máma, Jahodový receptář. Její velkou radostí jsou děti a vše kolem nich, milovnice kaktusů, pokojových květin a bylinek, ráda vaří a peče.

www: www.mojebrisko.cz

Mgr. Lucie Tamášová

Vystudovaná v oboru Mezinárodních vztahů a diplomacie. Více než deset let se věnuje rozvojové spolupráci ve východoafrické Keni, hlavně v oblasti vzdělání. Její syn Jakub ji přivedl k montessori pedagogice, která ji plně provází jejím rodičovským životem. Aktivně píše své názory a typy na aktivity na blogu www.rustspolecne.cz. Provozuje internetový obchod www.montessorihracky.cz.

www: www.montessorihracky.cz

Ke Tao

narozena v Pekingu do rodiny obchodníka a akademické malířky. Vyrůstala v Čechách od jejích 10 let. Patří do skupiny tzv. banánových dětí - žluté zvenčí, bílé zevnitř:-) Studovala na Vysoké škole ekonomické v Praze. Dnes je Senior managerem pro společnost Partners Financial services, a.s. a maminkou patnácti měsíčního Karlíka.

Adresa: www.partners.cz

www: www.partners.cz

Mgr. Terezie Vasilovčík Šustová

Absolventka Pedagogické fakulty UK oboru speciální pedagogika. Tlumočnice českého znakového jazyka a poradkyně rané péče v rodinách dětí se sluchovým postižením. Matka tří dcer. Napsala knihu jak se domluvit s kojencem a batoletem o komunikaci s dětmi raného věku s podporou manuálních znaků. Autorka systému znakování s miminky, lektorka kurzů komunikace a znakování s miminky.

Email: znakovanismiminky@seznam.cz

www: www.znakovanismiminky.cz

Lékař - neurolog

MUDr. Lubor Zahrádka

Je jedním z prvních iniciátorů hiporehabilitace v České republice. Díky všestranné podpoře ředitele Ústavu pro tělesně postiženou mládež ve Zbůchu, PaedDr. Petra Štainigla, mohl tuto náročnou metodu v ústavu zavést, po dobu dvaceti let sledovat a propracovávat. Publikoval u nás i v zahraničí a uskutečnil řadu přednášek v odborném i laickém prostředí. V roce 1991 byl zakládajícím členem Československé hiporehabilitační společnosti.

Mgr. Jitka Zajíčková

Většinou jejího pracovního i zájmového působení se prolíná láska ke knihám a čtení s výtvarnou tvorbou (lektorka předškolního vzdělávání, recenzentka dětských knih, redaktorka webů pro děti). Zabývá se problematikou dětského čtenářství, ilustruje pohádky pro děti s dyslexií v projektu Pohádky pro společné čtení, externě spolupracuje s weby MojeBrisko.cz, NaseBatole.cz, ZdravaVyziva.info, Predskolaci.cz. Jako výtvarník přispívá do nekomerčního časopisu Klobouk na pařezu, pro o.s. Nedoklubko ilustruje pohádky a básničky do projektu na podporu předčasně narozených dětí. Má ráda práci s papírem, malbu akvarelem, recyklaci. Tvoří netradiční šperky, ráda kombinuje vlastnosti různých materiálů i výtvarných technik, věnuje se práci s ovčím rounem, art dolls. Vymýšlí návody pro vyrábění s dětmi a pracovní listy na rozvoj grafomotoriky, ráda připraví výtvarnou dílnu.

www: jitkazajickova.blogspot.com